Ciekawostki

15 sposobów na otwarcie piwa!

Już od wielu tysięcy lat towarzyszy nam piwo. Pierwsze wzmianki o jego warzeniu (warzenie, czyli gotowanie, ponieważ pochodzi od waru) mają początki w cywilizacji starożytnych Sumerów. Państwo to powstało wiele tysięcy lat temu w dzisiejszym, południowym Iraku. Piwo (w mocnym skrócie) jest to napój fermentowany oparty na zbożowym surowcu. Browar jest najstarszym i najczęściej spożywanym alkoholem oraz trzecim pod względem popularności po wodzie i herbacie napojem na świecie. W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez tego wspaniałego napoju. Piwny rynek cieszy się bardzo wielkim zainteresowaniem. Tworzą się nowe, wcześniej nieznane rodzaje piw regionalnych, a czasami nawet powraca się do warzenia piwa, które było robione ponad 20 lat temu. Jednak ten wpis nie będzie dotyczył się samej historii warzenia piwa. Artykuł ten będzie miał na celu przedstawić wam 15 najpopularniejszych sposobów jak ten wspaniały trunek otworzyć!

Młotek, drugie piwo, zapalniczka, a nawet obrączka, którą dostałeś/aś od męża/żony – to tylko część przedmiotów dzięki którym będziesz mógł otworzyć ten nieziemski trunek, kiedy nie będziesz mieć przy sobie otwieracza. Te tricki będziesz mógł wykorzystać już w najbliższy weekend! Przejdźmy już do sedna sprawy i zaprezentujmy metody!

1. Zapalniczka.

Weź zapalniczkę w swoją silniejszą rękę. Chwyć butelkę piwa tak, aby zapalniczka zmieściła się między butelką a twoim kciukiem. Następnie wsuń zapalniczkę między kapsel butelki a kciuk. Dobrze dociśnij zapalniczkę i pociągnij jednym, bardzo silnym ruchem. Teraz już możesz cieszyć się otwartym piwem!

 

2. Kartką papieru.

W tym sposobie do otwarcia będzie potrzebna kartka papieru. Kartkę tę należy zgiąć kilka razy. W rękach powinien nam zostać gruby, wąski pasek papieru. Składamy go dalej na pół w kształcie litery „V”. czubek otwieracza podkładamy pod kapsel od piwa i… CYK! Mocnym ruchem otwieramy piwo i już możemy cieszyć się zimnym trunkiem!

3. Kapslem od piwa.

Tak, to prawda. Piwo możemy otworzyć nawet jego kapslem, aczkolwiek jest to dosyć trudne, bolesne oraz potrzeba naprawdę dużo siły. Metoda wykonania jest analogiczna jak przy otwarciu za pomocą zapalniczki. Także wkładamy kapsel pomiędzy butelkę a kciuk i mocnym ruchem otwieramy z każdej strony.

4. Płytą CD.

Bierzemy w słabszą rękę butelkę od piwa oraz lekko ją przechylamy. W drugą rękę łapiemy płytę CD. Następnie zdecydowanym ruchem, jednak bez wkładania w to zbyt dużej siły, uderzamy kantem płyty o zacisk kapsla. Za drugim uderzeniem piwo powinno być otwarte! Nie przejmuje się, jeśli za pierwszym razem Wam nie wyjdzie, do tego sposobu potrzeba dużo wprawy! Do treningów polecamy płyty, na których nie macie cennych danych, ponieważ możecie ją połamać.

5. Zębami.

Jest to dosyć niekonwencjonalna metoda, ale sporo osób tak robi, zwłaszcza kiedy okaże się, że jesteśmy na dworze w sobotnie popołudnie i nie mamy przy sobie otwieracza. Metoda jest bardzo prosta. Łapiemy kapsel pomiędzy ząb numer 6 i 7 (czyli zęby boczne, nie środkowe), a następnie powoli podważamy, coś na zasadzie dźwigni (np. jakbyśmy podważali gwoździa łomem). Pamiętajmy, żeby robić to powoli, ponieważ przy szybszym ruchu możemy sobie ukruszyć zęba, a tego raczej byśmy nie chcieli.

6. Kluczykami od samochodu.

Piwo również możemy otworzyć kluczykami do samochodu. Są tutaj dwie metody. Pierwsza – odważniejsza – łapiemy klucz w swoją silniejsza rękę, końcówkę klucza przystawiamy do zacisku kapsla od dołu, następnie szybkim ruchem pociągamy klucz w dół. Piwo powinno zostać z łatwością otwarte. Druga – dla osób, które boją się ten klucz złamać – przystawiamy bok klucz do zacisku kapsla od spodu i ciągniemy klucz do góry, powoli luzując zacisk kapsla z każdej strony.

7. Długopisem.

Tę metodę można użyć, kiedy w szkole nie możecie wytrzymać bez piwka! Sposób otwierania jest standardowy. Łapiemy długopis w rękę, następnie zahaczamy końcówkę długopisu (tę, którą włącza się długopis) pomiędzy palec wskazujący a dolny zacisk kapsla i pociągamy zdecydowanym ruchem. Piwo powinno zostać otwarte!

8. Piwo o drugie piwo.

Na pewno jakiś Wasz znajomy na imprezie wykorzystał ten sposób. Obróć jedną butelkę do góry nogami i użyj grzbietu kapsla by podważyć drugi kapsel, pociągnij jedną butelkę do dołu i już! Piwo powinno zostać otwarte!

9. Puszką.

Przy tym sposobie możemy użyć puszkę coli czy piwa. Metoda ta standardowo polega na podważaniu kapsla, tak więc łapiemy puszkę, przystawiamy tą zaokrągloną końcówkę o dół kapsla i standardowo pociągamy, następnie cieszymy się otwartym piwkiem!

10. Łyżką lub widelcem.

Tutaj wystarczy wsunąć ostry koniec łyżki lub pojedynczy ząb widelca pod kapsel i unieść, aż butelka się otworzy. Alternatywnie, można użyć innego, metalowego przedmiotu do otwarcia butelki piwa. Jest to metoda bardzo prosta i polecana dla początkujących.

11. Blatem.

Tak, to jest również prawda. Blat jest łatwym sposobem, ponieważ ma kąt 90 stopni, a o takie przedmioty bardzo łatwo otworzyć butelkę z piwem. Wystarczy umieścić kapsel butelki na krawędzi blatu i mocnym uderzeniem ręką należy uderzyć w ów kapsel. Piwo powinno otworzyć się bez problemu.

12. Młotkiem.

Jest to niecodzienny sposób, jednak można i tak! W tym sposobie należy oprzeć kapsel na prostokątnej części młotka (tak zwany obuch), a następnie trzonkiem uderzyć o twarde podłoże. Kapsel powinien wyskoczyć bez problemu do góry!

13. Obrączką/pierścionkiem/sygnetem.

Sposób głównie dla osób, które poślubiły już swoją połówkę jaki i dla osób, które uwielbiają wszelką biżuterię na palcach! Sposób jest banalny, jednakże najpierw tę obrączkę musimy mieć, a nie zawsze jest ona dostępna. Metoda polega na zaparciu kapsla (jak we wszystkich innych przypadkach) o nasz pierścionek, a następnie zgięciu palca, na którym jest obrączka w taki sposób, żeby kapsel uniósł się do góry. Brzmi skomplikowanie, jednak wcale takie nie jest. Dołączam zdjęcie na wypadek, gdybyście nie do końca to zrozumieli.

14. Paskiem do spodni.

Metoda dla osób, które lubią lub muszą nosić pasek do spodni. Sposób o średniej trudności, jednak przy przećwiczeniu nie powinien sprawiać Wam problemów. Polega to na tym, żeby umieścić kapsel w sprzączce paska i ruchem do góry otworzyć butelkę. Jest to bardzo podobne przy otwieraniu piwa zwykłym otwieraczem. Spróbujcie kilka razy, a na pewno się Wam uda! Zamieszczam również zdjęcie poglądowe.

15. Pasem bezpieczeństwa w samochodzie.

Często zdarzało się Wam, że w samochodzie nie mieliście niczego pod ręką, żeby to piwo otworzyć? W takiej sytuacji przychodzi Wam z pomocą pas bezpieczeństwa, a dokładniej jego stalowe zapięcie. Metoda jest banalnie prosta i łatwo się tego nauczyć. Wystarczy zahaczyć kapsel o tą końcową część, którą wsuwamy w klamrę zapięcia, następnie szybkim ruchem do góry (tak samo jak przy zapalniczce czy innych przedmiotach) pociągamy zapięcie. To wszystko. Piwo powinno zostać otwarte!

 

W tym artykule przedstawiłem piętnaście najlepszych i najbardziej dostępnych metod na otwarcie piwa, jednakże sposobów na otwarcie tzw. „browara” (mówią językiem potocznym) jest tyle, ile ludzi na świecie. Ten zacny trunek tak naprawdę możemy otworzyć w każdym miejscu za pomocą każdego przedmiotu, wystarczy tylko trochę wyobraźni, pomysłowości i wykorzystania otaczających nas przedmiotów. Nie łamcie się, jeśli któraś z powyższych metod nie będzie Wam wychodzić za pierwszym razem. Wystarczy trochę cierpliwości i ćwiczeń, a na pewno po pewnym czasie nie będziecie mieć problemu z otwarciem tego pysznego napoju.

2 komentarze do “15 sposobów na otwarcie piwa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *