Nauka

Jak wybić się na YT? 23 porady które Ci w tym pomogą!

W tym artykule pragnę przedstawić Ci jako autor tego bloga parę wskazówek dotyczących rozwoju kanału na Youtubie w początkowej jego fazie i nie tylko. Gdy prowadzisz już kanał w jakimś stopniu rozwinięty możesz sprawdzić czy korzystasz ze wszystkich wskazówek. Zatem jak wybić się na YT ? W obecnym czasie wiele osób chciałoby mieć dużą widownię, co prowadzi do tego iż konkurencja z dnia na dzień wzrasta. Nie znaczy to, że nie powinieneś rozwijać swojego kanału. Nadal jest dobry czas na wybicie się. Potrzebujesz jednak wiele determinacji oraz unikalnego podejścia do widza. Dlatego zapraszam Cię do przeczytania tego tekstu w którym w paru punktach postaram się przedstawić co możesz zrobić lepiej. Niektóre z podpunktów mogą wydawać Ci się oczywiste. Sprawdź jednak czy w 100% spełniasz zawarte w nim wartości. Może jednak da radę zrobić coś lepiej? Przejdźmy zatem do meritium sprawy.

 1. Bądź naturalny i daj się zapamiętać mając swój własny unikalny styl.

Nikt na dłuższą metę nie lubi zadawać się z osobami, które nie są autentyczne i próbują przekłamywać rzeczywistość. Dlaczego zatem ktoś miałby Cię lubić, a co za tym idzie śledzić Twoje poczynania na Youtubie? Nie próbuj zbyt mocno naśladować osób, które w obecnym czasie królują w Twojej branży.


Nie osiągniesz sukcesu wzorując się na kimś, kto w obecnej chwili jest popularny i oglądany gdyż trendy zmieniają się tak na prawdę z miesiąca na miesiąc. To z czego zasłynął dany autor prawdopodobnie nie przyniesie już tak spektakularnego sukcesu.  Staraj się pokazywać siebie takiego jakim na prawdę jesteś. Nie ukrywaj zbyt mocno swoich wad, możesz nieświadomie skrywać coś co w przyszłości może stać się Twoim znakiem rozpoznawczy i doprowadzić w dalszej perspektywie do osiągnięcia założonych sobie celi. Jeśli dla przykładu prowadzisz kanał gamingowy i nagrywasz odcinki z danej gry, a przy tym komentujesz to co się obecnie dzieje nie planuj zbyt dokładnie tego co chcesz powiedzieć w danej sytuacji. Możesz przez to być postrzegany jako mało autentyczny autor, a tego w pierwszej kolejności chcemy uniknąć.

Co jeszcze możesz zrobić w tym temacie?

Ustal sobie główne założenia danego filmu, który będziesz nagrywać, nie rozmyślaj nad tym co dokładnie powiesz w danej sytuacji. Mógłbyś przez to uniknąć wydarzenia się jakiejś śmiesznej sytuacji. Spontaniczność to coś co również jest niezbędnym składnikiem do stworzenia sukcesywnego kanału. Pokaż widzom jak było na prawdę, nie nagrywaj odcinka po sto razy ze względu na jakieś małe potknięcia, a po prostu pokaż je widzom. Nikt nie chce oglądać czegoś wykonanego bezbłędnie i bez żadnych zaskakujących zwrotów akcji czy emocji.


Nie tyczy się to oczywiście video poradnikowych w których chcesz przekazać jakąś fachową wiedzę gdzie błędy i niepowodzenia są zbędne. Musisz dbać o swoją autentyczność gdyż bez tego na dłuższą metę ani Tobie nie będzie to sprawiać przyjemności, ani nikt oglądający nie doceni Twoich starań gdy nie otrzyma tego na co oczekiwał. By sobie to wyobrazić możesz prześledzić  popularnego Youtubera którego oglądasz i popatrzeć na jego starsze filmy. Przynajmniej w 90% zauważysz, że przez ich twórczość przebija się bijąca od nich autentyczność. To dzięki niej ludzie docenili to jak prowadzą kanał, co w dalszym etapie przełożyło się na ich sukces.

Regularność na youtube popłaca

 

 2. Zadbaj o jakość swojej twórczości. 

Już od początku tworzenia swojego kanału na Youtube musisz pamiętać o stawianiu na jakość. Czasy gdy osób prowadzących rozbudowane kanały była garstka już dawno minęły. Postaraj się o dbanie o szczegóły. Liczy się pierwsze wrażenie. Stwórz solidną, rzucającą się w oczy miniaturę (później poświęcimy jej oddzielny podpunkt). Zadbaj o dynamiczny początek nagrywanego materiału. Stwórz fajnie wyglądające intro lub wymyśl własne charakterystyczne przywitanie ze swoimi widzami. Ważnym aspektem jest też logo Twojego kanału. Powinno być ono jak najprostsze, a zarazem charakterystyczne by jak najwięcej widzów je zapamiętało już przy pierwszym kontakcie. Pamiętaj iż we wszystkich miejscach gdzie wyświetli się jakaś Twoja aktywność będzie Twoje logo. Jest to chyba bardzo dobry argument, by na początku raz, a porządnie zadbać o ten aspekt. Możesz je wykonać sam gdy czujesz się na siłach i potrafisz, lub jeżeli masz jakieś pieniądze przeznaczone na rozwój kanału zlecić je osobie, która zajmuje się tym na codzień.

Co jeszcze robić by odpowiedzieć sobie na pytanie: jak wybić się na YT?

Bardzo ważną kwestią jest, jak nie najważniejszą w tym punkcie jest zwrócenie uwagi na jakość obrazu. Staraj się publikować swoje filmy w jak najwyższej jakości. Nie zapominaj o solidnym montażu, lepiej zrobić jedno porządne nagranie niż dwa, które będą odstawały jakościowo. Kolejną rzeczą jest zadbanie o jak najwyższe wrażenia dźwiękowe. Jeśli komentujesz swoje video zadbaj by mówić wyraźnie i z odpowiednią do sytuacji szybkością.


Dbaj również o to by dźwięk płynący z Twojego mikrofonu był dobrze skorelowany z głośnością otoczenia. W przypadku doboru muzyki do filmu zadbaj o to by była ona maksymalnie jak to możliwe pasująca do treści  danego materiału. W przypadku stosowania przejść staraj się je robić w odpowiednich momentach i by były stosowne. Przed opublikowaniem video sprawdź jego spójność i zobacz czy czegoś w nim nie brakuje, a może coś jest zbędne dla potencjalnego widza? Jeśli masz taką możliwość przed wstawieniem filmu na swój kanał możesz także poprosić o opinię osobę trzecią. Sam nigdy nie zauważysz wszystkich błędów, a tym sposobem zyskasz bezcenną opinię osoby, która może spojrzeć nagranie ze swojej perspektywy. Miej w głowie przekonanie, że czas spędzony na wprowadzaniu jakości do swoich nagrań w przyszłości sowicie zaprocentuje!

3. Bądź regularny.

Bardzo mądrym, a zarazem banalnym stwierdzeniem jest, że regularność jest kluczem do sukcesu. Dodając do tego działanie w mądry sposób można by rzecz, że osiągnięcie celu jest gwarantowane. Zatem jeśli masz plan na swój kanał na Youtube i w szybszym lub wolniejszym tempie zdobywasz wyświetlenia to rób to dalej, a efekty będą pojawiać się lawinowo. Warto zaznaczyć także, że wiele osób aktywnie oglądających Youtuba może sobie zakodować w głowie Twoją regularność i samemu sprawdzać Twój kanał w poszukiwaniu nowych nagrań. Co się stanie gdy po raz kolejny zobacz, że nie wrzuciłeś na swój kanał nic nowego? Odpowiedź jest prosta – szybko o Tobie zapomni i znajdzie sobie na Twoje miejsce całe multum innych kanałów odpowiadających jego preferencjom.

Jak wybić się na YT? Co to jeszcze oznacza?

Bycie regularnym w nagrywaniu to także samo w sobie dobre źródło zdobywania wyświetleń na Youtubie poprzez dawanie algorytmowi znaku iż jesteś aktywnym twórcą i warto wyświetlić Cię wyżej w danych kategoriach lub w filmach proponowanych. Wprowadzenie regularności będzie mieć także wspaniały wpływ na Ciebie, dzięki temu chcąc nie chcąc będziesz musiał zacząć planować swój content oraz czas na nagranie kolejnego odcinka. Dzięki temu nim się obejrzysz stanie się to Twoim nawykiem, a to dobry krok w kierunku zaistnienia na Youtubowej scenie. Pomyśl sobie, że dodając codziennie jeden film przez dwa lata masz ponad 700 filmów.


Jak myślisz czy nie pomogłoby Ci to w bardzo znaczącym stopniu by stać się rozpoznawalną osobą na scenie? Z takiego założenia wyszedł Friz, który obecnie jest na topie polskiego Youtuba i zbliża się do skończenia swojego postanowienia by wstawiać przez równy rok codziennie jeden film. Jest to postawa godna podziwu, wymagająca wiele poświęcenia, zobacz jednak jakie efekty mu to przynosi.

Regularność kluczem do sukcesu

 

4. Udzielaj się w miejscach gdzie jest Twoja konkurencja i widownia.

Zapewne jeśli jesteś już odpowiednio zaangażowany w prowadzenie kanału to sprawdzasz co robią autorzy podobnych kanałów do Twojego.  Może czasem warto skomentować ich nowe filmy? Staraj się nie wyrażać negatywnie, a bardziej chwalić pozytywne strony lub miło zwrócić uwagę co można poprawić. Może to być po prostu miły gest. Jednak dzięki temu możesz nawiązać nowe znajomości, które zawsze mogą zaprocentować.


Poświęcimy temu również osobny podpunkt. Sprawdź czy na temat Twojej branży nie ma ciekawych grup na Facebooku lub jakichś for. Jeśli znajdziesz odpowiednie to tam warto również być. Wyraź czasem swoje zdanie by budować swój autorytet i zaufanie. Pojawiaj się wszędzie gdzie to możliwe, im więcej tym lepiej.Jak wybić się na YT? Komentuj bieżące wydarzenia. Dziel się swoją wiedzą jeżeli sądzisz, że jesteś w postaci jakiegoś poradnika lub porady komuś pomóc. Pamiętaj jednak, żeby nie być zbyt nachalnym – nikt tego nie lubi. Zbyt wymuszone działania bardzo szybko są weryfikowane przez społeczność.

5. Starannie dobieraj tytuły – wyróżnij się na tle konkurencji.

Dobry tytuł to połowa sukcesu w zdobyciu dużej ilości wyświetleń swojego filmu. Gdy już ktoś zdecyduje się kliknąć w Twój film zostaje Ci tylko utrzymać jego uwagę oferując ciekawy materiał zgodny z tym co przedstawiłeś w tytule. Staraj się w każdej sytuacji podchodzić do tego niekonwencjonalnie. Jeśli Twoje tytuły będą się słabo klikać i nie będą zwracać na siebie uwagi zginiesz w tłumie. Wtedy nie ważne jak dobre będą Twoje nagrania. Nikt ich nie zobaczy, a co za tym idzie nie zdobędziesz swojego celu podzielenia się swoją twórczością z innymi. Obserwuj różne branże, sprawdzaj kanały topowych Youtuberów.


Prześledź archiwum ich filmów i zobacz, które tytuły miały znacznie więcej wyświetleń od średniej. Przemyśl co o tym zadecydowało. Spróbuj przenieść to myślenie na swoje tytuły. Możesz w tytule nawiązać do rzadkiej sytuacji, która się wydarzyła, a z pewnością zwróci ona uwagę widzów. Stosuj też wiele liczb, pamiętaj o interpunkcji, testuj tytuły pisane dużymi literami. Zwracaj też uwagę jaki jest typowy schemat tytułów w Twojej dziedzinie i co oczywiste staraj się go unikać by nie zlewać się z tłumem. W tytule jeśli czas ma znaczenie dawaj o nim znać, wydałeś XXX pieniędzy na dany sprzęt, pochwal się, ludzie są tego ciekawi. Staraj się przy tym nie być zbytnio clickbaitowy i dbaj o to by tytuł pokrywał się z faktycznie oferowaną treścią.

Przykładowe tytuły Youtube
Przykładowe tytuły Youtube

6. Stwórz solidny szablon opisu Twoich filmów.

Mimo iż tytuł to bardzo ważna część, duże znaczenie ma również spójny i estetyczny opis filmu. Jak wybić się na YT? Opisz w kilku słowach to o czym będzie dane nagranie i z kim to nagrywasz jeśli jest ktoś oprócz Ciebie. Ktoś montuje Ci filmy? Daj o tym znać. Poniżej możesz podać swoje linki do social mediów takich jak Facebook, Instagram i tak dalej. Jest to dobra opcja gdy któryś z widzów chciałby się o Tobie dowiedzieć więcej. Temu co możesz publikować na swoich socialach wyżej wymienionych opowiemy w następnym punkcie. Pamiętaj również o podanie swojego maila jeśli ktoś potrzebowałby się z Tobą skontaktować. Na samym dole opisu możesz też przetestować zamieszczanie tagów, które mogą naprowadzić odbiorców na Twoje filmy przy wyszukiwaniu ich poprzez wyszukiwarkę w Youtubie czy czasem nawet w Googlu. Wiele Cię to nie kosztuje, a może dostarczyć dla Twojego filmu kolejne wyświetlenia. Sukces tkwi w szczegółach. 

7. Jak wybić się na YT? Przykładaj dużą wagę do miniatur filmów.

Na równi z tytułem ważna jest miniatura filmu. Ludzie wchodzą na Youtube bo nie mają ochoty czytać tylko chcą się szybko odprężyć. Zawrzyj w niej to co najważniejsze. Zadbaj by była ona niecodzienna, rzucająca się w oczy. Pomyśl co związanego z Twoim filmem jest unikatowe i generuje w osobie emocje. Możesz zastosować różnego rodzaju otoczki, strzałki. Wszystko po to by zwrócić uwagę na niej na to co najważniejsze, a przede wszystkim by jak najmocniej zainteresować widza. Popatrz jak robią to topowi Youtuberzy. Podobnie jak w przypadku tytułów przestudiuj, które miniatury dawały im ponad przeciętną liczbę wyświetleń pod filmami. Połączenie ciekawego tytułu i rzucającej się w oczy ciekawej miniatury to gwarant sukcesu i zaangażowania widza w Twój materiał. Przyłóż do tego zatem jak najwięcej uwagi by Twoja praca nad danym materiałem nie poszła na marne. 

Jak wybić się na YT? Przykładowe miniatury na Youtube

8. Testuj nowe rozwiązania – zwracaj uwagę na nadchodzące trendy.

Trendy na Youtubie jak i osoby o największej popularności zmieniają się strasznie szybko, a więc musisz być uważny. Czasem wystarczy wbić się w nadchodzącą nowość by wbić się do TOPki Youtuba. Jak wybić się na YT? Obserwuj co robią inni, sprawdzaj co dzieje się na zagranicznym rynku. W większości przypadków to co jest popularne u nas, ma już swoje lata w Stanach Zjednoczonych i u nas pojawia się z solidnym opóźnieniem. Śledząc na bieżąco dużych autorów z Stanów możesz być jednym z pierwszych w Polsce, którzy zaprezentują dany trend i dzięki temu zdobyć zainteresowanie Twoją osobą.


Testuj także nowe rozwiązania wobec swoich obecnych zachowań. Sprawdzaj jakie tytuły, miniatury, opisy przynoszą Ci najlepsze wyniki. Od nich staraj się wychodzić i testować jeszcze to nowe kombinacje. Analizuj to co się dzieje w danych sytuacjach i wykorzystuj w przyszłości. Działając jednym schematem na rynku, który zmienia się z dnia na dzień masz małą szansę na sukces. Dlatego każdego dnia myśl co mógłbyś ulepszyć i zmienić na swoją korzyść by wyróżnić się na tle innych. Prędzej czy później wejdzie Ci to w nawyk, a to z pewnością zaprocentuje większą klikalnością Twoich filmów, co przełoży się na rosnącą liczbę wyświetleń pod Twoimi filmami.

9. Odpowiadaj na komentarze i nawiązuj relacje z widzami.

Widzowie lubią śledzić swoich twórców gdyż go po prostu lubią, czują z nim swojego rodzaju więź. Możesz wzmocnić to poczucie, odnosząc się do komentarzy uzyskanych pod Twoimi filmami. Będzie to niezmiernie proste na początku Twojej kariery gdy będzie ich jedynie po kilka lub kilkanaście. Jeśli będziesz osiągał już większe liczby najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie odpowiedź na kilkanaście najbardziej ambitnych z nich. Skłoni to przy następnych kreacjach widzów do napisania komentarza, który zwróci na siebie uwagę, a co za tym idzie będzie ich coraz więcej.


Algorytmy Youtuba również wychwytują filmy, które mają większe zaangażowanie odbiorców i pozycjonują je wyżej. Tak nie wielkim kosztem możesz wbić się wyżej w wynikach wyszukiwania ponad konkurencję. Jeśli dla naszego przykładu prowadzisz kanał z grami co obecnie jest zapewne najpopularniejszym wyborem spróbuj dać możliwość widzom zagrania z Tobą. Dla Ciebie może się to wydawać niczym specjalnym, a dla nich może to być fajne wyróżnienie. Dawaj znać w jaki sposób mogą dołączyć do rozgrywki z Tobą i kiedy przeważnie grasz. W przypadku innych kanałów również masz wiele opcji na zaangażowanie społeczności. Dopasuj dane zachowania do swojego kanału i patrz co najbardziej sprawdza się w Twoim przypadku.

10. Prowadź swoje sociale.

Będąc na Facebooku, Instagramie oraz innych wybranych socialach dajesz możliwość poznać się zupełnie nowym osobom. Nie wszyscy przeszukują Youtuba w poszukiwaniu fajnych nowych kanałów, a tak na prawdę robi to nieliczna garstka. Informuj na FB i Insta o swoich nowych filmach. W relacjach możesz dodawać informację o tym, że tworzysz nowy materiał. Daj znać tajemniczo o czym on będzie i kiedy się ukaże. Wzbudzi to ciekawość i zapewni kolejne wyświetlenia znikomym nakładem wysiłku. Z biegiem czasu będziesz zdobywać tam coraz liczniejsze grona fanów co będzie dla Ciebie gwarantem stałych wyświetleń na filmach. Jeśli będziesz posiadał już większą społeczność możesz pokusić się również o założenie grupy Facebookowej w której będą osoby, które w sposób szczególny sposób śledzą Twoją aktywność. Pozwól im czuć się wyróżnionymi i wrzucaj im różne smaczki odnośnie Twoich filmów których nie znajdą nigdzie indziej.

Jak wybić się na YT? Facebook i Instagram jako dobre źródło ruchu na Twoich filmach Youtube

11. Nie oczekuj niczego w zamian.

Niektórym wydaje się, że nagrają 10 dobrych filmów i już powinni mieć rzeszę widzów i setki wyświetleń pod każdym filmem. Niestety tak nie jest i by przebić się przez wiele rozwijających kanałów musisz zdobyć zaufanie widowni. Musisz być przygotowany, że na początku wyświetlenia będą mizerne i tak na prawdę rzadko kiedy będzie zdarzała się ich większa liczba. Na początku nie ma też za bardzo co liczyć na komentarze gdyż przy małej popularności działa to lawinowo i dopiero gdy jedna osoba finalnie zdecyduje się skomentować Twój film to reszta zaczyna to praktykować. Jest to etap na którym wielu autorów polega licząc na to, że po kilku filmach będą niezwykle popularni. Musisz przeczekać ten okres i stale dążyć do swojego celu. Pocieszaj się tym ile już wytrwałeś i ile osób „przegoniłeś” w tym wyścigu. Cierpliwość zawsze popłaca.

12. Pytaj widzów o zdanie.

By jeszcze lepiej zbudować więź ze swoją społecznością pytaj ich o zdanie. Jak wybić się na YT? Kończąc dany film sugeruj im by w komentarzach dawali znać co chcieliby zmienić w oferowanej treści lub jaka tematyka interesowałaby ich w kolejnym nagraniu. Czytaj komentarze i wyciągaj wnioski z czego użytkownicy Twojej treści są zadowoleni, a co publicznie zdarza im się krytykować. Może to być też dobry start by zdobyć w ogóle pierwsze komentarze. Sęk w tym, że im bardziej dopasujesz treść do swoich odbiorców tym będą zadowoleni, a dzięki temu będziesz miał większy współczynnik odtworzeń filmów co prowadzi do podbicia statystyk algorytmu.


Pytania możesz zadawać również w Youtubowej społeczności, a nawet tworzyć ankiety. Jest to również dobra opcja gdy jesteś kreatywnie wyczerpany to widzowie Tobie mogą pomóc w wyborze tematyki na kolejny materiał. Do tych celów dobrze może się sprawdzać również grupa Facebookowa zrzeszająca Twoich najbardziej zaangażowanych widzów. Dzięki temu będą czuli, że mają z Tobą dobry kontakt i rzeczywisty wpływ na kierunek rozwoju kanału. Testuj które rozwiązania najlepiej sprawdzają się w Twoim przypadku i czerp z nich garściami!

 

13. Twórz premiery swoich filmów.

Dodając film możesz określić kiedy ma być on dostępny publicznie dla każdego. Dzięki temu jeszcze zanim będzie możliwość obejrzenia go trochę osób może zobaczyć informację iż zbliża się premiera Twojego materiału. Będą zainteresowani, a także działa tutaj czynnik psychologicznej niedostępności danej rzeczy co jeszcze podbudowuje ciekawość widza. Jak wybić się na YT? Kolejną świetną rzeczą przy tym rozwiązaniu jest to, że gdy już odcinek wyświetla się premierowo nie można go przewijać do przodu, a uczestnicy premiery mogą go komentować na żywo co jest również czynnikiem świetnie wpływającym na zasięgi.

14. Staraj się tworzyć jak najdłuższe materiały (nie tracąc przy tym na jakości).

Dokładaj wszelkich starań by Twoje filmy trwały minimum 10 minut. Dzięki temu będziesz wyświetlany wyżej w proponowanych filmach, a także dostarczysz jednorazowo swoim widzom więcej rozrywki lub wiedzy. Jak wybić się na YT? Wiele osób nagrywa filmy które przeważnie trwają 3-4 minuty. Ciężko przedstawić cokolwiek w tak krótkim czasie, a przez to pozostaje również swojego rodzaju niedosyt informacyjny. Im dłuższe Twoje video tym większa szansa, że zapadniesz w pamięci odbiorcy. Pamiętaj jednak by nie robić tego na siłę, długość filmiku nie może wpływać na jakość w nim przedstawioną.

15. Jak wybić się na YT? Próbuj nagrywać z innymi Youtuberami – Crossy.

Nie musisz być wielce znany by nagrywać z innymi Youtuberami. Jak wybić się na YT? Spróbuj nawiązać kontakt z takimi, którzy są w Twojej tematyce i mają kanał podobnej wielkości. Urozmaici to Twoje filmy, a także dasz się zauważyć widzom z drugiego kanału i na odwrót. Same korzyści, a to nie jest tak na prawdę nic ciężkiego do zorganizowania. Zobacz na dużych Youtuberów jak często nagrywają z inną rozpoznawalną osobą i jaki boost wyświetleń im to daje. Nie rób też tego na siłę z osobami które mają mało wspólnego z Twoją tematyką gdyż skutek może być zupełnie odwrotny. Gdy znajdziesz sobie grono znajomych którzy również nagrywają będziecie mogli sobie systematycznie co jakiś czas nagrywać co z pewnością uatrakcyjni wasze kanały.

  

16. Konkursy i Giveawaye.

Jeśli masz okazję i możliwości organizuj różnego rodzaju konkursy. Nagrody nie muszą być na początku bardzo kosztowne. Może posiadasz jakiś bardziej lub mniej wartościowy przedmiot w danej grze? Jak wybić się na YT? Może nagrodą będzie uczestnictwo zwycięzcy u Twojego boku w kolejnym odcinku? Zasadami wejścia do konkursu mogą być tylko łapki pod filmem, subskrypcja lub komentarz albo wszystkie z wymienionych. Możesz też zorganizować konkurs w którym liczyć się będzie kreatywność, a Ty sam wybierzesz odpowiedź, która najbardziej Ci się spodoba. Tego rodzaju różne konkursy gwarantują Ci większą aktywność wobec kanału i atrakcyjność więc od czasu do czasu możesz nad czymś takim pomyśleć.

17. Dodawaj napisy do filmów.

Przemyśl czy w Twoim przypadku nie warto byłoby dodać napisów do filmów. Często osoby nie mają opcji by w danej sytuacji oglądać film z dźwiękiem i pominą Twój film, jakiś procent możesz uratować dzięki zastosowaniu napisów. Znajdzie się też zapewne grono, które będzie po prostu czasem wolało oglądać z napisami. Jest to z pewnością rzecz która Ci nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc. Rozważ jakie możliwości mogłyby dać Ci napisy w Twoich filmikach.

18. Śledź trendy i rozwój innych Youtuberów na SocialBlade.

Na stronie https://socialblade.com/ możesz śledzić różne statystyki danych Youtberów. Sprawdź którzy i dlaczego zyskują najwięcej subskrypcji i wyświetleń w ostatnim czasie i wyciągaj wnioski dlaczego. Wyniki oczywiście staraj się w miarę możliwości przekładać na swój kanał i obserwuj efekty. Chodzi tu o to, żebyś zawsze był na czasie i docierał do swoich widzów z najświeższymi pomysłami, a nie przedstawiał to co konkurencja zrobiła już dawno. 

19. Jak wybić się na YT? Dodawaj miniaturki do innych swoich filmów na końcu każdego video.

Bardzo dobrze możesz zauważyć iż duża część popularnych osób na YT dodaje na końcu filmu 2-3 propozycje ich wcześniejszych materiałów. Mogą to być po prostu ostatnie lub takie które zdobyły dużą ilość wyświetleń dzięki poruszeniu ciekawego tematu. Dlatego Ty też powinieneś to robić. Dlaczego miałbyś odpuścić sobie kolejne wyświetlenia od osoby, która zapoznała się już wstępnie z Twoim kanałem? Testuj które przekierowania filmów mają się najlepiej i patrz jak to robią inni by otrzymywać coraz to lepsze rezultaty.

Jak wybić się na YT? Proponowanie innych filmów na Youtube

20. Jak wybić się na YT? Przypominaj widzom o subskrypcji, łapkowaniu filmu oraz dzwoneczku.

Warto przypominać widzom o dawaniu łapek pod filmem, subskrypcji i zostawieniu dzwoneczka. Daje Ci to potencjalny wzrost gwarantowanego zasięgu od osób, którym będziesz się wyświetlać na stronie głównej. Nie należy być jednak w tym przesadnym i nie przypominać o tym w co drugim zdaniu. Najlepiej przemyśl sobie co ile czasu i gdzie będziesz o tym przypominał. Możesz to również przyozdobić rzucającymi się w oczy animacjami i strzałkami. Jeśli nie wiesz dokładnie o co chodzi możesz spojrzeć na popularnych Youtuberów jak oni do tego podchodzą. 

21. Zainstaluj wtyczkę Vidiq i otrzymuj więcej statystyk.

Zainstaluj wtyczkę ze strony http://vidiq.com/ i dostań się do większej ilości statystyk pod danym filmem. 

Jak wybić się na YT? Widok statystyk vidiq
Widok statystyk Vidiq

Ujrzysz tutaj wiele statystyk, które nie są dostępne normalnie. Niektóre z nich wygenerowane są przez program jednak mimo to są niezwykle pomocne i wpływają na pozycjonowanie filmów. Jest to dobra okazja na analizę innych kanałów i zdobycie nad nimi przewagi. Możesz tutaj sprawdzać rzeczy takie jak: ile film zdobywa obecnie wyświetleń na godzinę, ile słów ma opis, jaką ma ogólną ocenę w tym programie sprawdzając wszystkie kategorie rankingowe. Sprawdzisz tutaj procent łapek w gór oraz w dół oraz ogólny procent zaangażowania społeczności pod tym filmem. Statystyk jest co nie miara, a więc nic tylko analizować i wyciągać wnioski dla siebie.

22. Jak wybić się na YT? Jeśli zarobisz pierwsze pieniądze zainwestuj je w rozwój kanału.

Jeśli uda Ci się zarobić jakieś pierwsze pieniądze na swoim kanale nie wydawaj ich na rzeczy osobiste. Przemyśl w co związanego z kanałem mógłbyś zainwestować, lepsza kamera, lepszy mikrofon, grafika na kanał, może odświeżone logo. Inwestuj do momentu gdy Twoje zarobki będą na prawdę solidne, a dopiero wtedy myśl o swoich osobistych potrzebach.

23. Pojawiaj się na innych stronach ze swoimi filmami. Dzięki temu znajdziesz sposób jak wybić się na YT!

Próbuj trafiać na strony agregujące filmiki z Youtuba. Przykładów jest mnóstwo, a najbliższy to nasza strona. 🙂 Pozwoli Ci to zdobyć dodatkowe wyświetlenia małym kosztem i przekaże do algorytmów Googla iż Twój film jest wyróżniający się co wpłynie również na wyższe wyświetlanie go w strukturze Youtuba. Jeśli masz ochotę na współpracę z nami możesz się odezwać na maila: kontakt@przeglad-internetu.pl. Jesteśmy w stanie pomóc Ci w optymalizacji Twojego kanału i podbiciu jego statystyk, przedstawieniu dedykowanego poradnika pod Twój kanał ukazującego jakie błędy popełniasz oraz co możesz zrobić lepiej. Możesz również napisać do nas jeśli chciałbyś opublikować swoje treści lub filmy na naszej stronie. Jeśli masz jakieś uwagi lub spostrzeżenia zamieść komentarz, chętnie się do nich odniesiemy, a jeśli popełniony został jakiś błąd serdecznie przepraszam. 🙂 Sprawdź też nasze nowości na naszej stronie głównej https://przeglad-internetu.pl dzięki temu dowiesz się jak wybić się na YT!

Twoje filmy z Youtube mogą się tu znaleźć
Twoje filmy z Youtube mogą się tu znaleźć, napisz do nas 🙂

Jak wybić się na YT? Czas na podsumowanie wszystkich zebranych treści byś solidnie zapamiętał co musisz robić:

1. Bądź naturalny i daj się zapamiętać mając swój własny unikalny styl.
2. Zadbaj o jakość swojej twórczości. 
3. Bądź regularny.
4. Udzielaj się w miejscach gdzie jest Twoja konkurencja i widownia.
5. Starannie dobieraj tytuły – wyróżnij się na tle konkurencji.
6. Stwórz solidny szablon opisu Twoich filmów.
7. Przykładaj dużą wagę do miniatur filmów.
8. Testuj nowe rozwiązania – zwracaj uwagę na nadchodzące trendy.
9. Odpowiadaj na komentarze i nawiązuj relacje z widzami.
10. Prowadź swoje sociale.
11. Nie oczekuj niczego w zamian.

Druga część obowiązków Youtubowych. Odpowiadjąc na pytanie jak wybić się na YT?

12. Pytaj widzów o zdanie.
13. Twórz premiery swoich filmów.
14. Staraj się tworzyć jak najdłuższe materiały (nie tracąc przy tym na jakości).
15. Próbuj nagrywać z innymi Youtuberami – Crossy.
16. Konkursy i Giveawaye.
17. Dodawaj napisy do filmów.
18. Śledź trendy i rozwój innych Youtuberów na SocialBlade.
19. Dodawaj miniaturki do innych swoich filmów na końcu każdego video.
20. Przypominaj widzom o subskrypcji, łapkowaniu filmu oraz dzwoneczku.
21. Zainstaluj wtyczkę Vidiq i otrzymuj więcej statystyk.
22. Jeśli zarobisz pierwsze pieniądze zainwestuj je w rozwój kanału.
23. Pojawiaj się na innych stronach ze swoimi filmami.

Jeden komentarz do “Jak wybić się na YT? 23 porady które Ci w tym pomogą!

  • Fajny poradnik dzieki, w dzisiejszych czasach na youtubie nie ma co ukrywac, wazna jest dobra tresc i regularnosc w publikowaniu, a zeby utrzymac te dwa wskazniki wysoko trzeba miec sporo zaparcia. Jednak jak pokazuje teraz duzo Youtuberow nie jest to niemozliwe.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *